Let op! Voor zomerweekcursussen sluiten de inschrijvingen in principe om 12:00 op de maandag voor aanvang van de cursus (een week voor de start). Dan wordt besloten of de cursus voldoende deelnemers heeft om door te gaan. Schrijf je dus op tijd in!
Benieuwd naar hoe een beeld ontstaat – van kleischets tot afgevormd gipsmodel? In deze intensieve zomercursus duik je in de wereld van beeldhouwtechnieken. Je werkt met klei, gips en speksteen en leert hoe je van een ruimtelijke vorm een afgietsel maakt, en andersom.
Wat ga je doen?
We gaan modelboetseren: je maakt studies van een hoofd, hand of het lichaam in klei. Daarbij leer je goed kijken en raak je vertrouwd met anatomie, proportie en expressie. Vervolgens ontdek je hoe je die vormen omzet in gips – en daarbij spelen zowel positieve als negatieve afvormtechnieken een rol.
Je leert verschillende soorten mallen maken, experimenteert met het gieten van vormen en krijgt inzicht in hoe sculpturen worden gereproduceerd. Ook ga je aan de slag met speksteen, waar je intuïtiever in werkt. Elke dag werk je met een ander materiaal en techniek. De benadering is onderzoekend, spelenderwijs en met veel ruimte voor eigen inbreng. Ideaal voor makers die hun beeldtaal willen verbreden en graag met hun handen denken.